2022-10-19 15:30

karaimaiKviečiame į parodos "Karaimų istorijos pėdsakais" atidarymą spalio 19 d. 15.30 val. Istorijos fakultete, II a.

Daugeliui žinoma, kad karaimai nuo seno gyveno Trakuose, kurie dar vadinami karaimų sostine, karaimų gimtine. Ir karaimų poetai daugelyje savo kūrinių apdainuoja šį miestą kaip karaimų dvasinį centrą, siedami jį su bendruomenės įsikūrimu Lietuvoje. Tačiau XVII – XVIII amžiuje gyvenusius karaimus toks požiūris galėtų nustebinti. Tuo metu dauguma jų gyveno Naujamiestyje ir jo apylinkėse - Pasvalyje, Šventežeryje ar Šėtoje ir sudarė daugumą  LDK teritorijoje gyvenusių karaimų. Kaip bendruomenės įsikūrė šiame krašte, ką veikė, kokiais vardais dažniausiai kvietė savo vaikus sužinosite parodoje "Karaimų istorijos pėdsakais", kuri veiks Vilniaus universiteto Istorijos fakultete nuo 2022 m. spalio 19 iki 31 dienos.

Parodą kūrė: Dovilė Troskovaitė (idėja, turinys), Lina Mumgaudytė (dizainas, maketas)

Parodos rengėjas: Naujamiesčio kultūros centras - dailės galerija

Parodą finansavo: Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio raj. savivaldybė