2022-11-10 18:00

T.BoriakKviečiame į parodos „Ukrainos istorijos kontūrais: pagarsinti“ kontekste pristatomą dr. Tetianos Boriak pranešimą - paskaitą, skirtą supažindinti su Ukrainos istorija.

Paskaita vyks 2022 lapkričio 10 d., 18 val. Radvilų rūmų dailės muziejuje,  Vilniaus g. 24.
Paskaitos dalyviai galės įsigyti parodos bilietą.
Lėšos surinktos už parduotus bilietus skiriamos paramai Ukrainoje kariaujantiems kariams.
Paskaitos trukmė 70 min.
Paskaita vyks anglų kalba.

Tetiana Boriak – Ukrainos istorikė, docentė ir habilituota tyrėja. Kanzaso universitete (Lorensas, KS, JAV) įgijusi istorijos magistro laipsnį, o vėliau ir istorijos daktaro laipsnį, šiuo metu ji dirba tyrėja Vilniaus universiteto Istorijos fakultete. T. Boriak yra dviejų knygų autorė; viena jų – „1933: ‘Why Are You Still Alive?’“ 2016 m. laimėjo „Metų knygos“ apdovanojimą istorijos kategorijoje, tyrimų/dokumentų subkategorijoje. 2013-2014 m. istorikė buvo Fulbraito stipendininkė Harvardo universiteto Ukrainos tyrimų institute, kur prisidėjo kuriant GIS paremtą skaitmeninį Holodomoro atlasą. T. Boriak taip pat veda laidą „Istorija su mėsa“ (Istoriia z m'iasom) (2017–2018 m., 2019–2022 m.), turinčią apie 70 „YouTube“ platformoje patalpintų serijų. Ji yra viena iš George‘o Orwello romano „1984-ieji“ adaptacijos scenai (teatrui „Podil“ (Kijyvas, Ukraina) sukūrė režisierius Michael Gene Sullivan, premjera įvyko 2019 m.) vertėjų į ukrainiečių kalbą (kartu su Natalija Williams), parašė virš 60 straipsnių ir dalyvavo daugiau nei 50 konferencijų.