2023-09-19 09:00

S.GoldinVilniaus universiteto Istorijos fakultete vyks fakulteto Rytų Europos žydų istorijos tyrimų centro kvietimu viešinčio Jeruzalės Hebrajų universiteto dėstytojo dr. Semion Goldin paskaitos.

Semion Goldin apgynė daktaro disertaciją Jeruzalės Hebrajų universitete. Jo atliekami tyrimai paskelbti straipsniuose, konferencijų pranešimuose bei monografijoje „The Russian Army and the Jewish Population, 1914–1917. Libel, Persecution, Reaction“ (Springer, 2021), kuri analizuoja Rusijos kariuomenės veiklą žydų atžvilgiu Pirmojo pasaulinio karo metu nuo 1914 iki 1917 metų.

Dr. Semion Goldin skaitys paskaitas modulyje Etniniai teritoriniai konfliktai Vidurio ir Rytų Europoje (vad. prof. J. Verbickienė). Paskaitos bus atviros visiems, besidomintiems Rusijos imperijos bei žydų istorija, vyks anglų kalba.

• Rugsėjo 19 d., antradienis, 9:00 – 13:00, Istorijos fakultetas, 330 auditorija

1/ The Russian Army and the Jewish population during WWI: accusations, repressions, violence.

2/ The context and possible explanations: Jews and the “Jewish Question” in the Russian Empire before and during the War.

• Rugsėjo 21 d. ketvirtadienis, 9:00 – 13:00, Istorijos fakultetas, 330 auditorija

1/ The mass deportations of the Jewish population from the Baltic provinces in 1915 as a case study.

2/ The interaction of the Russian state and the Jews during WWI: results and conclusions.