Lapkričio 7 d., ketvirtadienį, 17.15 val. LMA Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1, 15 kab.)  pranešimą „XVII–XVIII a. silva rerum kaip istorijos šaltinis: šaltinis, autorius ir jo individualumas“ skaitys Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė. Paskaitos metu bus galima susipažinti su autentiškais XVII – XVIII a. silva rerum originalais iš LMA Vrublevskių bibliotekos fondų.

Silva rerum (lot. „daiktų miškas“) yra XVI – XVIII a. Lietuvos ir Lenkijos privačiosios raštijos šaltinis, pasižymintis savo nevienalytiškumu ir temų įvairove. Nors pats žanro pavadinimas ir yra plačiai žinomas, tačiau silva rerum knygelės yra mažai tyrinėtos ir kelia nemažai klausimų. Atsakyti į juos – gana sudėtinga, nes silva rerum, kaip privačiosios raštijos žanro, ypatybė yra naratyvo ir autoriaus asmeninių komentarų nebuvimas (su išimtimis). Paskaitos metu lektorė M. Kvizikevičiūtė pabandys atsakyti į klausimus: kokios pagrindinės temos vyravo ir kodėl, kas jas rašė, ar lengva atpažinti tapatybę bei savimonės raišką per silva rerum knygeles.