VILNIAUS UNIVERSITETAS
Tarptautinė mokslinė konferencija
LIETUVOS STATUTAS IR LIETUVOS DIDŽIOSIOS KUNIGAIKŠTYSTĖS BAJORIŠKOJI VISUOMENĖ
(skirta Trečiojo Lietuvos Statuto 425 metų sukakčiai)

2013 m. lapkričio 7–8 d.
Vilniaus universitetas
Universiteto g. 5
Filologijos fakulteto 92 auditorija

Kvietimas

Programa

Dėl techninių kliūčių konferencija lapkričio 7 - 8 dienomis iš Vilniaus universiteto Senato salės perkeliama į Filologijos fakulteto (Universiteto g. 5) 92 auditoriją.

2013 m. suėjo 425 metai, kai buvo patvirtintas Trečiasis Lietuvos Statutas. Statutianos Vilniaus universitete pradžia susijusi su Joachimo Lelevelio ir Ignoto Danilavičiaus tyrimais XIX a. Po šimtmečio (1929 m.) Vilniaus universiteto teisės istorikai surengė mokslinę konferenciją, skirtą Pirmojo Lietuvos Statuto 400-osioms metinėms pažymėti, o dar po 50 metų šią tradiciją atgaivino universiteto istorikai, vadovaujami prof. Stanislovo Lazutkos (1923–2009). Pratęsdamas tradiciją, Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas rengia tarptautinę mokslinę konferenciją „Lietuvos Statutas ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajoriškoji visuomenė“. Kviečiame joje dalyvauti.

Pranešėjai:
dr. Darius ANTANAVIČIUS, dr. Tomas ČELKIS, doc. dr. Artūras DUBONIS, dr. Aleh DZIARNOVICH, dr. Sławomir GODEK, Łukasz GOŁASZEWSKI, prof. habil. dr. Jūratė KIAUPIENĖ, dr. Adam MONIUSZKO, Naglis NAVAKAS, prof. dr. Mathias NIENDORF, prof. dr. Rimvydas PETRAUSKAS, dr. Volodymyr POLISHCHUK, Andrej RYČKOV, dr. Adam STANKEVIČ, prof. dr. Irena VALIKONYTĖ, doc. dr. Vasil VARONIN, dr. Dmytro VASHCHUK, doc. dr. Jurgita VERBICKIENĖ, prof. habil. dr. Andrzej ZAKRZEWSKI