Akistata su sovietine imperija

Gruodžio 5-6 dienomis Lietuvos istorijos institute ir LR Seime vyks ketvirtasis Vilniaus simpoziumas vėlyvojo sovietmečio ir posovietmečio klausimais.

Renginio programa

Tradiciniu ir kartu išskirtiniu akademiniu renginiu Lietuvoje, sutelkiančiu naujausius ir įdomiausius tyrimus atliekančius mokslininkus,  tapęs simpoziumas šiais metais skiriamas sovietinėje epochoje kurtos imperijos aptarimui (“Managing the Empire: Oblast, Republic and Eastern Bloc countries as Soviet Peripheries and the Question of “Dependence”). Savo mintimis apie imperijos kūrimo ir veikimo mechanizmus sovietmečio epochoje pranešimų bei diskusijų metu dalinsis lietuvių sovietologai ir mokslininkai iš Suomijos, Estijos, Baltarusijos, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos.
Iš šio gausaus akademikų būrio atskirai paminėtini sovietmečio ir nacionalizmo klausimų tyrinėtojai Jeremy Smith (University of Eastern Finland) ir Yoram Gorlizki (University of Manchester), skaitysiantys pranešimus Vilniaus simpoziume.

Ketvirtadienį, pirmąją simpoziumo dieną, dalyviai kviečiami į Lietuvos istorijos institutą (Kražių g. 5, Vilnius), antrąją dieną – į LR Seimo Konferencijų salę (III rūmai, Gedimino g. 53, Vilnius)

Norintiems dalyvauti renginyje LR Seime reikia registruotis elektroniniu paštu:
Atvykstant į LR Seimą reikia turėti pasą arba identifikacijos kortelę.

Renginys vyks anglų ir rusų kalbomis. LR Seime bus vykdomas sinchroninis vertimas į lietuvių kalbą.

Simpoziumo rengėjai: Vilius Ivanauskas, Saulius Grybkauskas ir Aurimas Švedas