2014 m. vasario 18 - 19 d. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete bus rengiamas seminaras universitetų doktorantams bei magistrantams, kurių tyrimų stitis yra tiesiogiai susijusi su Lietuvos ir Rytų Europos žydų istorija ir kultūra arba jų atliekamuose tyrimuose žydų istorijos ir kultūros aspektai sudaro integralią kita tema vykdomo tyrimo dalį.

Seminaro metu studentai kviečiami pristatyti savo atliekamus tyrimus, aptarti jiems aktualius klausimus, pasidalinti kylančiomis problemomis. Doktorantus konsultuos Bar Illano (Izraelis) universiteto profesosius, vienas  žymiausių Rytų Europos žydų istorijos tyrinėtojų, kelių itin reikšmingų ir akademinėje visuomenėje itin vertinamų monografiju, autorius profesorius Mošė Rosmanas (Moshe Rosman).

Norintieji dalyvauti seminare kviečiami registruotis kvietimo apačioje nurotytu el. paštu iki 2014 m. vasario 1 d. elektronimiame laiške nuordydami:

• Vardą, pavardę, universitetą, kuriame studijuoja, studijų programą, kursą, rengiamos disertacijos (magistro darbo) temą. Jei tema nėra tiesiogiai susijusi su žydų studijomis,– išryškinti joje egzistuojančius žydų istorijos ir kultūros aspektus.
  • kartu su laišku atsiųsti atliekamo tyrimo aprašymą (3-5 psl.) anglų kalba, kuriame būtų aptarta tyrimo tema, problema, aktualumas, naujumas, tyrimo metodai, tikslai, uždaviniai, pagrindinės tyrimo problemos bei siekiami rezultatai.

Planuojamas seminaras vyks Vilniaus universitete, Istorijos fakultete. Seminaro kalba – anglų. Seminaro dalyviai privalo parengti 10 min. savo tyrimo pristatymą (pageidautina, kartu su MS Power Point prezentacija). Seminaro vietų skaičius ribotas – dalyviai bus informuoti asmeniškai el. laišku.

Registracija el. paštu: temos laukelyje nurodant registracija į seminarą.

Reimiama Lietuvos mokslo tarybos konkurso būdu įgyvendinant ES struktūrinių fondų projektą „Konkursinis trumpalaikių mokslininkų vizitų finansavimas“, kuris įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1-3.1-ŠMM-01-V priemonę „Mokslininkų ir kitų tyrėjų mobilumo ir studentų mokslinių darbų skatinimas“.