2014 m. kovo 10 d. (pirmadienis), 15:00 val.Vilniaus universiteto Istorijos fakultete (Universiteto g. 7, 211 aud.) vyks knygos, 2014 m. Patriotų premijos laureatės "Balys Vaičėnas. Partizano sąsiuviniai: Lokio rinktinės vado dienoraštis, laiškai, manifestiniai tekstai" pristatymas.

Dalyvaus prof. Alfredas Bumblauskas, Dainius Noreika, doc. dr. Arūnas Streikus, Valerijus Šerelis, knygos rengėjai Klaudijus Driskius ir prof. Paulius Subačius.

BV-L-L-P

dr. Kęstutis Girnius:

"Vaičėnas taupiais sakiniais aprašo rinktinės rūpesčius ir kasdienybę, nenuilstamas maisto ir saugios pastogės paieškas, nesiliaujantį vaikščiojimą po miškus, siekiant išvengti pasalų ir ilgainiui - išdavysčių. Trys vertingi analitiniai straipsniai didina knygos vertę, nes suteikia platų foną dienoraščiui bei įvykiams suprasti. Ši knyga taps matu, pagal kurį bus vertinami panašios paskirties leidiniai."

dr. Arūnas Streikus:

"Knyga išsiskiria ne tik parengimo lygiu, atitinkančiu aukščiausius akademinius standartus, bet ir šaltinio teikiamos informacijos unikalumu. Jame išliko įamžinta nenugludinta partizanų karo kasdienybės tikrovė, kuri gali šokiruoti prie herojinio, idealizuoto naratyvo pripratintus skaitytojus. Vis dėlto tikiu, kad didesnei daliai ši publikacija padės giliau suprasti pasipriešinimo okupantams dramą."