2014 m. balandžio 8-9 dienomis kviečiame į seminarą-mokymus „Rytų Europos žydų socialinės istorijos aspektai“. Seminaro tikslas – suteikti žinių apie Rytų Europos regiono žydų socialinę istoriją, ją veikusius procesus, susitelkiant ties retai aptariamais kasdienybės aspektais: santykiais šeimoje, moters padėtimi, šeimos ūkio ekonomine veikla, tradicinio žydų švietimo sistema ir jos poveikiu kasdienybei, Chasidizmu regione bei modernėjimo savitumais. Dviejų dienų seminarą (anglų k.) ves vienas iš pasaulyje lyderiaujančių Rytų Europos žydų istorijos tyrinėtojų Jeruzalės Hebrajų universiteto (Izraelis) profesorius Shaul Stampfer.

Programa:
2014 m. balandžio 8 d.:
• Tradicinė žydų švietimo sistema: Chederis, Beit midrašas/ ješiva;
• Chasidizmo sklaida regione ir jo poveikis socialiniams santykiams;
• Moteris žydų tradicijoje.

2014 m. balandžio 9 d.:
• Rytų Europos žydų šeimos struktūra ir migracijos veiksnys;
• Ekonomika ir žydų bendruomenės struktūra;
• Žydų bendruomenės modernėjimas.
Data: 2014 m. balandžio 8-9 d.
Laikas: 9–14 val.
Vieta: Vilniaus universitetas, Centriniai rūmai, Vilniaus Universiteto Biblioteka, B2 seminarų kambarys
Seminaras vyks anglų kalba.

Registracija į seminarą atvira iki balandžio 2 d. el. paštu:
Daugiau informacijos apie seminarą teiraukitės el. paštu:

logo ESF                 Istorijos fakultetas

Seminaras “Rytų Europos žydų socialinės istorijos aspektai” yra tarptautinio akademinių tyrimų projekto „Istorinės demografijos tyrimai ir jų taikymas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žydų surašymų pavyzdžiu“ dalis. Projektas įgyvendinamas pagal visuotinės dotacijos žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimo priemonę VP1-3.1-ŠMM-07-K „Parama mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinei veiklai“.