Lenkijos instituto
EHU Center for German Studies
Goethe instituto Vilniuje
kvietimu prof. Krzystof Pomian
2014 m. balandžio 29 d. 17:30 val. Vilniaus universitete  (Mažoji aula, Universiteto g. 3)
skaitys viešą paskaitą
"Europinė tapatybė: istorinis faktas ir politinė problema"

Paskaita lenkų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.
Įėjimas laisvas

k.pomianKrzystof Pomian (g.1934), lenkų istorikas ir filosofas.
1952-1957 m. studijavo Varšuvos universiteto Filosofijos fakultete, ten apgynė daktaro disertaciją (1965) ir habilitaciją (1968). 1968 m. už viešą valstybinės ir partinės valdžios kritiką pašalintas iš darbo. 1973 m. emigravo į Prancūziją.Čia 1984 m. tapo Nacionalinio mokslinių tyrimų centro profesoriumi (Centre national de recherche scientifique). 2001 m. paskirtas Europos istorijos muziejaus Briuselyje moksliniu direktoriumi. Venecijos Ateneo Veneto ir Bolonijos Accademia Clementina narys. Akademinę karjerą pradėjo tyrimais apie vėlyvųjų Viduramžių ir Naujųjų laikų istorinę savimonę ("Praeitis kaip tikėjimo objektas", "Praeitis kaip žinojimo objektas"). tarptautinį garsą pelnė jo novatoriškos, įvairiomis kalbomis pasirodžiusios studijos apie kolekcionavimo ir muziejų istorijos pradžią, laiko suvokimą ir matavimą ("Žmogus tarp daiktų", "Muziejų pradžia: apie rinkimą", "Laiko tvarka"). Pastaruoju metu rašo Europos kultūros istorijos, atminties istorijos temomis ("Europa ir jos tautos" ir kt).