Vieša paskaita - diskusija vyks 2014 m. lapkričio 17 d. 18:30 val. VU Istorijos fakulteto 217 aud . (Universiteto g. 7, II aukštas).
Pranešimus skaitys VU TSPMI magistrantas Simonas Dapkus ir dr. Arūnas Vyšniauskas. Moderuoja dr. Nerijus Babinskas (VU IF).

Geoistorija: Vesa Saarikoski samprata (Simonas Dapkus)

• Kuo istorikams gali pasitarnauti regionai?
  • Kodėl geopolitinis požiūris nepakankamas?
  • Kaip apjungti skirtingų disciplinų vykdomus regioninius tyrimus?
  • Kuo geoistorijos koncepcija padeda geriau suprasti dabartinę Lietuvos geopolitinę realybę?

Kaip geopolitiškai apsibrėžti Lietuvą rašant jos XX a. istoriją? (dr. Arūnas Vyšniauskas)

• Kaip rašyti šalies istoriją, jei nėra valstybės?
  • Ar iš tikrųjų 1917–1920 m. nepriklausomos Lietuvos kūrėjai atsisakė pretenzijų į istorines Lietuvos teritorijas?
  • Mūšis prie Giedraičių ir Širvintų 1920.11.17-21 – Lietuvos Respublikos kariuomenės pergalė kovoje prieš separatistus Rytų ir Pietų Lietuvoje?
  • Kam priklauso Vilniaus istorija 1923–1939 m.: Antrajai Žečpospolitai ar Pirmajai Lietuvos Respublikai ? O Augustavas, Suvalkai ir Seinai? O Gardinas, Lyda, Ašmena, Brėslauja?
  • Sovietų Lietuva – vien pralaimėjimai ar išlošta partija geopolitine prasme?