Diskusija 20141126

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė - ne mūsų, o baltarusių, o mes - rusų. Regis, vis daugiau žmonių Lietuvoje, girdėdami apie tai, kad baltarusiai glemžiasi jau nebe vis didesnes LDK paveldo dalis, bet ir visą LDK istoriją, baiminasi, kad šis apokaliptinis scenarijus gali tapti realybe. Baiminamasi, kad greitai Baltarusija susikurs sau "pakankamą" istorinį pagrindą ir "argumentą" pretenduoti jei ne į visą Lietuvą, tai bent į jos istorinę sostinę Vilnių. Be to, už tokių baltarusių pastangų, kurias, regis, aktyviai remia ir skatina jos režimas, įžvelgiama Rusijos valdžios ranka, o šie jos esą diriguojami mėginimai pavogti LDK iš Lietuvos istorijos laikomi kur kas platesnio "informacinio karo" prieš Lietuvą dalimi.

Tad ką daryti? Ar į tokius baltarusių veiksmus reikia žvelgti tik pro nuleistus antveidžius ir atstatytas ietis? Bet gal vien tik plėšikų ir priešų, kurie klastingai kėsinasi pavogti tai, kas teisėtai priklauso tik mums, o jiems visiškai nepriklauso, matymas - ne tik pernelyg paprasta, bet ir neteisinga bei pačiai Lietuvai kenksminga pozicija? Gal verta pamėginti atsijoti tikrus ir tariamus priešus nuo savos istorijos ieškančios ir pamažu besiformuojančios baltarusių nacijos, kuriai pripažinti jos vietą bendroje mūsų istorijoje ir jos dalį joje - pačios Lietuvos interesas? Ar mes ir jie pasiruošę tokioms deryboms ir dalyboms?

Diskusijoje dalyvauja:
LK Strateginės komunikacijos departamento direktorius, plk. Saulius Guzevičius