FB nuotrauka2015 m. vasario 26 d. 17.00 val. VU Istorijos fakulteto 211 auditorijoje (Universiteto g. 7, 2 aukštas) vyks susitikimas ir diskusija su profesionaliu lenktynininku Benediktu Vanagu.

Diskusiją moderuos Naujosios istorijos katedros docentai
dr. Saulius Kaubrys ir dr. Arūnas Streikus.

LENKTYNININKAS Benediktas Vanagas profesionaliai automobilių sportu užsiima jau daugiau nei 20 metų. Per visą savo sportinę karjerą lenktynininkas pasiekė reikšmingų rezultatų keliose skirtingose automobilių sporto šakose.

Lenktyniauti pradėjo žiedinėse lenktynėse, vėliau B. Vanagas perėjo į automobilių ralį. Nuolat buvęs tarp lyderių savo klasėje bei absoliučioje įskaitoje, prieš keletą metų sportininkas startavo ralio maratonų varžybose ir vos debiutavęs pasiekė reikšmingų rezultatų. Karjeros pradžioje lenktynininkas dalyvavo ir bekelės maratonuose. Pajėgiausiame šios srities pasaulio maratone „Ladoga Trophy“ net du metus iš eilės užėmė antrąją vietą. Taip pat verta paminėti ir 2012 metų sėkmingą startą Pasaulio ralio čempionato (WRC) Švedijos etape, kur tarp pajėgių varžovų buvo iškovota ketvirtoji vieta klasėje ir dvidešimt septintoji vieta absoliučioje įskaitoje. Taip pat vienu reikšmingiausių pasiekimų lenktynininko Benedikto Vanago sportininko karjeroje neabejotinai yra ir 2013 metų 1000 km lenktynių laimėjimas Palangoje.

Tokia įvairialypė patirtis praplėtė lenktynininko akiratį ir padėjo sukaupti didžiulį bazinių žinių bagažą, kuris praverčia tolimesnėje B. Vanago sportinėje karjeroje. 2015 metų sausio mėn. pradžioje vykęs sudėtingiausias pasaulio ralis „Dakar 2015“, buvo jau trečiasis lenktynininko startas.

Šaltinis: www.benediktasvanagas.lt