virgilijus noreika maestro2015 m. kovo 16 d. 17.00 val. VU Istorijos fakulteto 211 auditorijoje (Universiteto g. 7, 2 aukštas) vyks susitikimas ir diskusija su operos solistu, Maestro Virgilijumi Noreika.
Renginį moderuos Naujosios katedros docentai dr. Saulius Kaubrys ir dr. Arūnas Streikus.

MAESTRO Virgilijus Noreika yra dainavęs daugelyje pasaulio teatrų scenų: Maskvos didžiajame teatre (virš 50 kartų), Berlyno valstybės operoje, Paryžiaus „Grand Opera“, Buenos Airių „Teatro Colon“, Stokholmo, Rygos, Čikagos lietuvių operoje ir daugybėje kitų scenų. 1965–1966 m. pirmasis iš pokario Lietuvos stažavo Milano teatre „La Scala“, kur paruošė šešis vaidmenis. Atliko Pinkertono vaidmenį (G. Puccini opera „Madam Baterflai“; vadovas Gennaro Barra). Vėliau šioje scenoje pasirodė dar keletą kartų su ten gastroliavusia Maskvos Didžiojo teatro trupe. Nuo 1974 m. LTSR teatro draugijos pirmininkas. 1975–1991 m. Operos ir baleto teatro direktorius, meno vadovas. Nuo 1976 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesorius. Nuo 2003 m. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operos studijos meno vadovas ir pedagogas.
Dainininkas sukūrė daugiau kaip 50 vaidmenų. Be vaidmenų lietuvių kompozitorių operose, atliko pagrindines partijas žymiausių kompozitorių operose: Don Jose (G. Bizet „Carmen“), Werther (J. Massenet „Werther“), Edgardo, Nemorino (G. Donizetti „Lucia di Lammermoor“, „Meilės eleksyras“), Lensky (P. Tchaikovsky „Eugene Onegin“), Otello, Alfredo, Hercogas (G. Verdi „Otello“, „La Traviata“, „Rigoletto“), Cavaradossi, Johnson, Rodolfo (G. Puccini „Tosca“, „Manon Lescaut“, „La Boheme“), Vladimir (A. Borodin „Kunigaikštis Igoris“), Mozart (N. Rimsky-Korsakov „Mozart and Salieri“) ir kitas.Maestro atlieka ir solinius koncertus, kurių yra surengęs daugiau kaip 700. Tenoro partijas atliko G. Verdi „Requiem“, L.van Bethoveno „IX simfonijoje“, A. Arutuniano kantatose ir kt. Koncertuoja su Lietuvos ir užsienio šalių orkestrais.

Virgilijus Noreika 1995 m. apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, 2003 m. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi, o 2010 m. jam buvo suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija „už aukščiausią vokalinį meistriškumą ir neblėstantį talentą“. Maestro yra pelnęs kitų valstybių aukštų apdovanojimų, garbės vardų, taip pat aukščiausius muzikinius apdovanojimus.
Šaltinis:  www.lmta.lt