akademine diena 15Apmąstydami XX a. I-os pusės Lietuvos praeitį, jos politinę tikrovę, socialinius, ekonominius ar kultūrinius laimėjimus, savo šalį apibūdiname vartodami karų, tarpukario ir pokario chronologinę terminiją.

• Ar Lietuva buvo nuolatiniame karo šešėlyje, o esminius 1918/1919 – 1940/1941 – 1949 metų lūžinius įvykius jungė pilietinė ginkluota iniciatyva: savanorio/partizano – sukilėlio/partizano – laisvės kovotojo/partizano, linija?

• Ar lietuviško pasipriešinimo tradicija bendrame XX a. paramilitarizmo, totalinių ir partizaninių karų kontekste yra unikali?

• Ką Lietuvos partizanų karas (1944-1953) sako apie mus pačius, mūsų visuomenę bei valstybę tada ir šiandien?

Šiuos ir kitus klausimus kelsime bei į juos atsakyti mėginsime jau kovo 26 d., Vilniaus universiteto Istorijos fakultete (211 aud.), tradicinėje Trakinių partizanų akademinėje dienoje. Pradžia - 10 val.

Prisijunkite!

Šiaurė ir Šarūnas

Sekite informaciją Facebook Trakinių partizanų akademinė diena '15

Konferencijos programa