105-erių metų amžiaus matematiko Boriso Kito pasakojimasBoris Kit Sepia web

Šių metų balandžio 6 d. Barisui Kitui (Boris Kit) sukako 105-eri metai. 1928 m. iš Naugarduko jis atvyko į Vilniaus universitetą studijuoti matematikos. Kai Naugarduke buvo uždaryta paskutinė baltarusių mokykla, Borisas Kitas bandė atsivežti iš ten mokinius į Vilnių ir padėjo jiems čia įsitvirtinti. 1944 m. jis išvyko į Vokietiją ir Miunchene dėstė Ukrainiečių licėjuje. Po Antrojo Pasaulinio karo B. Kitas išvyko į Jungtines Amerikos valstijas, kur padarė milžinišką karjerą kaip skystojo raketų kuro išradėjas. Šis išradimas vėliau įgalino JAV misiją į Mėnulį. 1970 m. antroji santuoka jį atvedė į Vokietiją, kur jis dėstė Amerikos universitete ir vėliau habilitavo Heidelbergo universitete. Šiandien jis gyvena slaugos namuose Frankfurte prie Maino. Colloquium Vilnense renginio metu bus rodomas EHU Vokietijos akademinių mainų tarnybos DAAD docento Felixo Ackermanno (Felix Ackermann) 2014 metais su Borisu Kitu įrašytas interviu.

Gegužės 27 d. 18 val. Vilniaus universitetas, Istorijos fakultetas, Universiteto g. 7/329 auditorija (III aukštas)

Išsamus straipsnis vokiečių kalba

find us