lelevelisLapkričio 6-7 d. Vilniaus universiteto Senato salėje (Universiteto g. 3, Vilnius) vyks tarptautinė konferencija skirta Joachimui Leleweliui ir XIX-XXI a. istoriografijai.

Konferencijos metu bus atidaryta ir paroda “Joachimo Lelewelio kartografiniai rinkiniai Vilniaus universiteto bibliotekoje” (atidarymas lapkričio 6 d., 12:00, Vilniaus universiteto Lelewelio salėje). Parodoje bus pristatyti bibliotekos archyvuose saugomi reti ir vertingi rinkiniai.

K O N F E R E N C I J O S   P R O G R A M A

“Joachimo Lelewelio skaitymai” suplanuoti kaip aktualus, šiuolaikines istorijos mokslo tendencijas atliepiantis, akademinis forumas, kuriame būtų analizuojamos ir apmąstomos Lietuvos ir Lenkijos istoriografijos patirtys ir problemos tiek Lelewelio laikų Vilniuje, tiek šiandienoje. Renginiu taip pat siekiama įprasminti Lelewelio veikalo Historyka tudzież o łatwem i pozytecznem nauczaniu historyi (1815), nedidelės, tačiau istorikos raidai programinės studijos, kurioje keliami ir XXI a. aktualūs klausimai apie istorijos mokslo objektą, praeities tyrimo būdus bei šių tyrimų prasmę visuomenei, išleidimo 200-ąsias metines.
Renginio programoje atveriama lenkiškosios ir lietuviškosios istoriografijos raidos XIX–XXI a. paralelių, patirčių ir problemų panorama. Su tuo tiesiogiai susijęs dar vienas renginio uždavinys – iškelti abiejų tautų akademinėms bendruomenėms ir visuomenėms svarbius klausimus apie istoriko amato prasmę bei vertę XXI a.
Renginio turinį sudaro dvi dalys: akademinė ir visuomeninė (paroda, kino filmas). Akademinės konferencijos turinį sudaro darbas 3 sekcijose (I sekcija „J. Lelewelio Istorika ir šiuolaikinės istorijos metodologijos problemos”; II sekcija „Didžiosios lietuvių ir lenkų istoriografinės paradigmos”; III sekcija „J.Lelewelis ir šiuolaikinės istorinės sociologinės komparatyvistikos problemos”), kuriose suplanuota 20 pranešimų. Abi konferencijos dienos baigsis plačiai sumanytais diskusiniais forumais.
Konferenciją organizuoja Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas ir Lenkijos institutas Vilniuje.

Renginio koordinatorius
Doc. Dr. Aurimas Švedas