Imperatoriaus Zigmanto knyga fr2016 m. sausio 27 d., trečiadienis, 18.00 val. Valdovų rūmuose, Trečiojoje manieristinėje antikameroje vyks knygos „Imperatoriaus Zigmanto knyga. XV a. Lietuvos Valdovų portretai“ pristatymas.

Dalyvauja

Prof. Rimvydas Petrauskas

Prof. Jūratė Kiaupienė

Dr. Jolita Liškevičienė

Dr. Darius Baronas

Renginio vedėjas Virginijus Savukynas

Įėjimas laisvas.

Eberhardo Windecke's "Imperatoriaus Zigmanto knyga" - tai unikalus XV a. istorijos šaltinis, kuriame rašytinė kronikininko informacija derinama su išraiškingomis iliustracijomis. Knyga atspindi svarbius XV a. istorinius įvykius - Konstanco bažnytinį susirinkimą, husitų judėjimą, Šimtametį karą ir kt. Joje ne kartą aprašomi ir vaizduojami Lietuvos valdovai ir kunigaikščiai Jogaila, Vytautas, Švitrigaila, Žygimantas Kaributaitis.