zydai2Vilniaus universiteto Istorijos fakultete 2016 m. kovo  21 d. (pirmadienį) ir 2016 m. kovo 25 d. (penktadienį) modulyje „Etninių mažumų sociokultūrinė istorija Vidurio ir Rytų Europos kontekste“ (modulį koordinuojantis dėstytojas doc. dr. Jurgita Verbickienė) paskaitas dėstys prof. Glenn Dynner (Sarah Lawrence koledžas, Niujorkas, JAV).

Prof. Glenn Dynner specializuojasi Rytų Europos žydų istorijos tyrimuose ir yra parašęs kelias monografijas. Vienos žymiausių ir labiausiai vertinamų yra „Šilko žmogus: chasidiškas Lenkijos žydų bendruomenės užkariavimas“ (Men of Silk: The Hasidic Conquest of Polish Jewish Society, Oxford University Press, 2008) ir „Jankelio karčiama: žydai, alkoholis ir gyvenimas Lenkijos karalystėje“ (Yankel's Tavern: Jews, Liquor and Life in the Kingdom of Poland, Oxford University Press, 2014).

Paskaitos vyks anglu kalba.

2016 m. kovo 21 d., pirmadienį, paskaitos vyks Istorijos fakulteto 330 auditorijoje nuo 13.00 iki 18.30 val.

Paskaitų temos:

• 13.00–14.30  Chasidizmo sklaida ir antichasidizmo ištakos;
  • 15.00–16.30 Urbanistinis tradicionalizmas: chasidizmas ir miestas;
  • 17.00–18.30 Chasidų dinastijos XIX–XX amžiuje.

2016 m. kovo 25 d., penktadienį, paskaitos vyks Istorijos fakulteto 217 auditorijoje nuo 9.00 iki 12.30 val.

Paskaitų temos:

• 9.00–10.30 Jankelio karčiama: žydai, alkoholis ir gyvenimas;
  • 11.00–12.30 Kariai, kontrabandininkai ir žvalgai: žydai karčiamų savininkai sukilimo Lenkijoje metu.

Šios paskaitos yra viešos.

Prof. Glenn Dynner paskaitų kursas yra Vilniaus universiteto Istorijos fakultete vykdomo projekto „Žydų studijų skatinimas Vilniaus universiteto Istorijos fakultete“ dalis.

Išsamesnė informacija teikiama el. paštu