Tiesa akių nebado2016 m. balandžio 7 d. 18:00 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) Józefo Mackiewicziaus knygos „Tiesa akių nebado“ pristatymas. Diskusijoje dalyvaus dailės istorikė dr. Giedrė Jankevičiūtė bei VU Istorijos fakulteto docentas dr. Nerijus Šepetys, o ją moderuos politologas Marijuš Antonovič.

2009 m. lietuviškai jau išleistas Józefo Mackiewicziaus romanas „Kelias į niekur“, kurio veiksmas sukasi apie žmonių pastangas gyventi kaip žmonėms Vilniuje, 1940 m. bolševikų okupuotoje Lietuvoje. „Tiesa akių nebado“ kažkuria prasme yra šio romano priešistorė — pasakoja apie 1938–1940 m. Vilniaus likimą: Antrojo pasaulinio karo išvakares, Lenkijos žlugimą, Vilniaus prijungimą prie Lietuvos, lenkiško ir lietuviško nacionalizmo klystkelius, žmogaus silpnumą ir istorijos grimasas.

Daugiau informacijos Facebook event‘e.