Baltic states flag map.svg Tartu, Latvijos ir Vilniaus universitetų rektoriai skelbia jungtinį stipendijų konkursą, skirtą paskatinti studijuoti estų, latvių ir lietuvių kalbas ir kultūras.

Stipendija yra 2000 eurų. Konkurse gali dalyvauti bet kurios studijų programos dieninio skyriaus studentai (taip pat iš užsienio), studijuojantys Vilniaus, Latvijos arba Tartu universitete. Pretendentas vieną iš trijų kalbų turi mokėti C1 lygiu (arba ji gali būti gimtoji), o likusias dvi – bent A2 lygiu.

Trijų universitetų rektoriai stipendijų konkursą rengs ir laimėtoją apdovanos pamečiui. Šiais metais konkursą globoja Tartu universitetas. Kandidatai bus vertinami trimis etapais: etapai raštu bei žodžiu savo universitete ir baigiamasis etapas Tartu universitete, kuriame dalyvaus trys geriausi studentai, atrinkti kiekvieno universiteto komisijos.

Konkurso etapai:

• Pirmasis: rašto darbas, vertinamas universitete, kuriame studijuoja studentas. Rašto darbą reikia pateikti iki 2017 m. gruodžio 17 dienos.
  • Antrasis turas: pokalbis, vertinamas universitete, kuriame studijuoja studentas. Konkurso dalyviai pirmojo turo rezultatus sužinos pirmąją sausio savaitę. Kartu jie gaus visą informaciją apie antrąjį turą. Konkursas žodžiu vys sausio mėnesį (tiksli data bus nurodyta). Konkurso žodžiu rezultatai ir reikalavimai baigiamajam turui bus paskelbti iki 2018 m. sausio 22 dienos.
  • Baigiamasis turas vyks 2018 m. vasario 22 d. Tartu universitete. Jame dalyvaus trys vietinių komisijų atrinkti studentai (po vieną iš kiekvieno universiteto).

Oficiali apdovanojimo ceremonija vyks 2018 m. vasario 23 dieną Tartu universitete.

Daugiau informacijos rasite čia