biblijaNuo pavasario semestro Vilniaus universiteto Istorijos fakultete pradedame fakultatyvinius (kreditų neteikiantį) praktinius hebrajų kalbos mokymosi seminarus.

Seminarai skirti humanitarinių ir socialinių mokslų studentams taip pat doktorantams, savo tyrimuose apimantiems skirtingų istorinių laikotarpių ir nūdienos žydų istorijos, kultūros, religijos, filosofijos, politikos, filologijos aspektus. Seminaras taip pat gali būti naudingas visiems norintiems gauti daugiau žinių apie hebrajų kalbą - vieną iš Lietuvos kalbų ir raidynų, susipažinti su Lietuvos žydų istorija ir tradicija.

Tęstinių užsiėmimų metu ketinama:

• Susipažinti su hebrajų kalbos gramatika;
  • Įgyti skirtingo pobūdžio tekstų ir istorinių šaltinių skaitymo įgūdžių;
  • Išmokti hebrajų kalbos pradmenis taikyti akademiniame tyrime (susipažinti su asmenvardžių užrašymo ir jų naudojimo kasdienoje savitumais; gebėti skaityti asmenų parašus, epitafijas, standartines abreviatūras, nustatyti rašmenimis datuotų dokumentų datas ir pan.);
  • Bus teikiamos konsultacijos atsižvelgiant į asmeninius interesus.

Dalyvavimas seminaruose yra nemokamas, tačiau dalyvių skaičius ribotas. Norinčius dalyvauti seminaruose kviečiame registruotis el. paštu iki 2015 m. vasario 9 d.
Registruojantis prašome nurodyti vardą ir pavardę, fakultetą, kontaktinį el.pašto adresą, bei pateikti trumpą informaciją apie jūsų tyrimų/interesų sritį bei galimą hebrajų kalbos ir raidyno taikymo poreikį.

Seminarai vyks kartą per savaitę trečiadieniais nuo 17 val.

Pirmas užsiėmimas vyks 2015 m. vasario 11 d. Istorijos fakultete.

Seminaro vadovė: Istorijos fakulteto lektorė dr. Lara Lempertienė